Drodzy Rodzice:

W przypadku zmiany adresu zamieszkania lub zameldowania dziecka, będącego naszym wychowankiem, uprzejmie prosimy o niezwłoczne informowanie dyrekcji przedszkola o zaistniałym fakcie. Informacja ta ma na celu porządkowanie i weryfikowanie dokumentacji przedszkolnej.

Przedszkolne ABC:

A – Akceptuj

Dziecko oprócz Twojej opieki i miłości potrzebuje kontaktów z rówieśnikami. Pomożemy mu nawiązać pierwsze przyjaźnie i nauczymy życia w grupie.

B – Bądź z nami w kontakcie

Chcemy stale rozmawiać z Wami o dziecku, o tym jak przeżywa pierwsze dni w przedszkolu. Większość maluchów radzi sobie świetnie bez osoby bliskiej. Po chwili smutku rzuca się w wir zabawy. Innym trzeba pomóc w rozstaniu. Możesz wejść do grupy w każdej chwili, by zobaczyć, jak Twoje dziecko się bawi, w jakiej jest formie. Kiedy towarzyszysz mu w grupie, staraj się go nie stresować, nie pomagać. Po prostu bądź blisko. Poradź się nauczyciela, psychologa, jak pomóc dziecku w rozstaniu. My staramy się, by Twoje dziecko poczuło się w przedszkolu bezpiecznie i dobrze.

C – Chwal malucha za odwagę, za każdy, nawet najmniejszy sukces

Samodzielnie włożone na nogi buty, kolejny dzień w przedszkolu bez mamy. Twój zuch-maluch zasługuje na podwójną dawkę przytulania i zabawy po powrocie z przedszkola. Im więcej czułości, czasu spędzonego, przy wspólnej zabawie na dywanie, tym łatwiej będzie mu wyruszyć jutro do przedszkola.